My Mission: To share FREEbies, samples, coupons, giveaways, sweepstakes, awesome finds and other great information. Working hard to promote a more thrifty society since 2008.
My Ultimate Goal: To keep it real. Posting my game changing finds or tries for everyone to try.
Your Mission, Should You Choose To Accept It : To profit from the work I do to help you live life a little better!
Duncan Hines Family Style Brownie Mix 10/$10 or $1 each. Use $.35/1 MFG (SS 2/1/09) which doubles to $.70/1. $1-.70=$.30.
Totino's Pizza Rolls 10/$10 or $1 each. Buy 2 & use $.40/2 MFG (SS 1/11/09, 1/18/09, 1/25/09 or GMS 2/8/09) which doubles to $.80/2. $1x2=$2-.80=$1.20/2=$.60/1.
Flash Frozen Fish Fillets 4ox 10/$10 or $1 each. (My hubby loves these!!!)
Uncle Ben's Rice 2/$4. Use $1/2 MFG (RP 1/11/09). $4-1=$3/2=$1.50/1.
Nabisco Crackers 2/$6. Use $2/2 MFG (SS 1/25/09). $6-2=$4/2=$2/1.
Cousin Willie's Microwave Popcorn 3ct 10/$10 or $1 each. (This is my favorite popcorn!!!)
Quilted Northern 12ct Double Roll or 24ct Regular Roll Bath Tissue $6.99. Use $1/1 MFG (RP 1/18/09). $6.99-1=$5.99. This makes it $.25/roll!
Brawny 9ct Mega Roll or 8ct Towels $6.99. Use $1/1 MFG (RP 1/11/09). $6.99-1=$5.99. This makes it $.67/roll!
Jiffy Corn Muffin Mix 2/$.89 or $.45/1.
Renuzit Adjustable Air Freshener 10/$10 or $1 each. Buy 3 & use $.55/3 MFG (SS 2/22/09). $1x3=$3-.55=$2.45/3=$.82/1.
Kellogg's Cereal To Go Cups 10/$10 or $1 each. Buy 2 & use $1.50/2 MFG (RP 1/18/09). $1x2=$2-1.50=$.50/2=$.25/1.
Betty Crocker Brownie Mix 10/$10 or $1 each. Buy 2 & use $.75/2 MFG (GMS 2/8/09). $1x2=$2-.75=$1.25/2=$.63/1.
Prairie Farms Old Recipe Ice Cream 3/$10 or $3.33 each. Buy 2 & use $1/2 MFG (RP 1/25/09 or printable) $3.33x2=$6.66-1=$5.66/2=$2.83/1.
Prairie Farms Sour Cream or Dip 2/$3. Use $1/2 MFG (RP 1/25/09). $3-1=$2/2=$1/1.
Skinny Cow Frozen Treats 2/$7 or $3.50 each. Use $1/1 MFG (All You-1/23/09). $3.50-1=$2.50.
Dutch Farms English Muffins 10/$10 or $1 each.
CoffeeMate Flavored Creamers 2/$4 or $2 each. Use $1/1 printable MFG. $2-1=$1.
Red or Golden Delicious, Fuji or Granny Smith Apples 10lbs/$10 or $1/lb.
Fuze Bottles 10/$10 or $1 each. Use $.25/1 MFG (SS 1/4/09) which doubles to $.50/1. $1-.50=$.50.
Are you on a mission to find a blog to review/host a giveaway of your products?
Are you looking to promote your blog with a 125x125 ad space?
If you answer yes to either of these questions, you have come to the right place.
Please contact me for details and scheduling to complete your mission!
Printable Coupons
Juice Plus +
Juice Plus +® provides the nutritional essence of 17 different fruits, vegetables and grains in a convenient capsule form. Click here to learn more. I will personally ship you a FREE bottle of the Berry Blend with your initial order.
You also want to check out how you have grow fresh produce year round in the comfort of your home! Check out our new Tower Gardens!
No comments:
Post a Comment